Et døgn som varer litt lenger


Nyt et døgn sammen med den du er glad i – med god mat, spa og tid til bare dere to. 

Midt i Finnskogens stille skoger, rundt to timer fra Oslo og fem mil fra Kongsvinger, ligger Finnskogtoppen Spa & Velværehotell. Her er naturen en del av opplevelsen fra første stund, perfekt for par som ønsker å roe ned, og koble av.

Oppholdet starter med innsjekk på rommet, hvor bobler og lokalprodusert sjokolade venter. Deretter står tiden til disposisjon. Mange velger å starte i spa- og velværeavdelingen, som er åpen fra tidlig morgen til sen kveld. Her finnes basseng og rolige soner som gir rom for avkobling i eget tempo.

Oppholdet gir også mulighet til å kombinere hvile med aktivitet. Hotellet tilbyr yoga- og treningsøkter ledet av erfarne instruktører, og det er kort vei ut i naturen for en tur i skog og mark. Ønskes ytterligere avspenning, kan behandlinger bestilles hos hotellets terapeuter.

På kvelden serveres en 3-retters middag i hotellets restaurant, med fokus på sesongens råvarer. Måltidet er en naturlig avslutning på dagen, før roen senker seg over hotellet og skogen rundt.

Neste dag fortsetter oppholdet uten hastverk. Lunsj serveres mellom kl. 12.30 og 14.00, og med sen utsjekk kl. 13.30 er det god tid til en siste tur i spaavdelingen eller en rolig start på dagen før avreise

Romantisk opphold inkluderer: 

💚 Bobler og lokalprodusert sjokolade på rommet 
💚 Fri tilgang til spa og velværeavdelingen
💚 3-retters middag 
💚 Lunsj på avreisedagen mellom 12.30 og 14.00 
💚 Utsjekk klokken 13.30 

Gjelder overnatting i helger.