En engelsk tradisjon med dansk vri


Ring helgen inn med Afternoon Tea på Lysebu.

Lysebu er kjent for sitt fantastiske kjøkken, og opplevelsen med Afternoon Tea er intet unntak. Her serveres det tradisjonelle og kjente fatet fylt med lekre småretter, anrettet etter alle kunstens regler. En sann fryd for øyet.

Til Afternoon Tea hører selvsagt god te med, og på Lysebu får du den eksklusive teen fra det danske merket A.C. Perch's Thehandel. Topp det hele med en nøye utvalgt champagne eller en alkoholfri eplecider. Bedre blir det ikke.

Lysebu tar deg med inn i en verden som virkelig gir deg den engelske følelsen, men med en egen tolkning tilpasset hotellets mangeårige historie. Flere av de små rettene har sin inspirasjon fra det danske kjøkkenet, med råvarer hentet rett fra egen hage. 

Afternoon Tea inkluderer:

🍵 Utvalg av deilige makroner og petit four
🍵 Ferske scones med pisket rørosrømme og hjemmelaget syltetøy
🍵 Dansk rugbrød med lekkert pålegg
🍵 Brioche med røkt laks
🍵 Terte med ost og fikenmarmelade

Serveres fredag og lørdag kl. 12.00 og 13.00, og på søndager kl. 12.00.

Må bestilles senest torsdag kl. 12.00 samme uke. Det lar seg dessverre ikke tilpasse til matallergier og matintoleranser.

Ønsker dere å kombinere besøket med en overnatting kan dette bestilles her.